Trajnieri i Liverpool, Jurgen Klopp ka menduar të zgjidhë problemet e mbrojties duke bërë një ofertë për Jonas Hector.

Kloop ka ofruar 20 milionë paund klubit të Bundesligës Koln për mbrojtësin gjerman.

Alberto Moreno nuk preferohet shumë, pasi sezonin e kaluar zhgënjeu me performancat e tij të dobëta dhe Kloop dëshiron të përmirësojë mbrojtien, e cila pësoi 50 gola sezonin e kaluar.

Transferimi i një mbrojtësi të majtë është prioriteti i Kloop këtë verë me lojtarët e krahut të majtë si Mamadou Sakho, Joe Gomez dhe Moreno të dëmtuar.

Koln po përgatistin një rinovim kontrate me Hector, por me interesimin e Liverpool largimi i lojtarit duke i pashmangshëm.

Artikulli paraprakMahrez marrëveshje me Wenger
Artikulli tjetërGjilani prezanton përforcimin ‘bombastik’