Edhe pak ditë dhe do të vije zyrtarzimi. Mbrojtësi shqiptar Elseid Hysaj do ta vazhdojë kontratën me Napolin deri në vitin 2021, dhe sigurisht se përveç pagës më të mirë që do të ketë anëtari i Kombhëtarës shqiptare, klauzola e tij do të rritet jashtëzakonisht sjumë. Sipas “Il Mattino”, klauzola e Hysajt do të jetë saktësisht 50 milionë euro.

Artikulli paraprakWenger: “Përfituam nga rënia në lojën e tyre”
Artikulli tjetërCarvalho ende nën vëzhgimin e United