Antoine Griezmann ka një sërë mundësish për të marrë në konsideratë përpara merkatos së transferimit të verës së ardhshme, por Liverpool është një ekip që nuk po kalon në mendjen e tij.

Sipas Guillem Balague, Liverppol duhet të bëhet sfidues i vërtetë i Premier League, përpara se ata të jenë në gjendje të tërheqin lojtarë si Griezmann.

Superylli i Atletico Madrid pritet të jetë në një klub të ri në sezonin e ardhshëm.

Manchester United dhe Barcelona janë të dy të njohur për interesin ndaj francezit me ndonjë transferim të mundshëm që ka të ngjarë të jetë me vlerë prej 90 milionë sterlinash.

Me Griezmann që do të shënohet me disa klube gjatë muajve të ardhshëm, eksperti i futbollit spanjoll, Balague ka diskutuar të ardhmen e tij.

Kur u pyetën nëse Anfield mund të ishte një opsion, Balague i tha “Sky Sports”: “Griezmann po mendon për gjëra të ndryshme. Liverpool duhet të provojë se ata janë pretendentë të vërtetë të titullit përsëri për të qenë në gjendje të tërheqin lojtarët si Griezmann. Unë nuk mendoj se “Reds” në këtë moment ka në Griezmann”.

Artikulli paraprakLiridon Fetahaj tregon për lëndimin
Artikulli tjetërGuardiola i ka gëzuar napolitanët jashtëzakonisht shumë!