Përfundoi xhiroja e parë në Serie A.

Janë shënuar 34 gola, dhe vetëm katër skuadra nuk kishin shënuar së paku një gol, por e veçanta e kësaj xhiroje mbetet te fakti se kanë shënuar fitore fitore 10 skuadra e 10 të tjera kanë pësuar humbje, shkruan Korneri.net

Sipas statistikave që janë dhënë nga Serie A, që plot 51 vite, kurrë nuk ka ndodh që në xhiron e parë të mos mbyllet një ndeshje me barazim.

Tjetër statistikë që nuk kishte ndodhur më parë ishte edhe fakti ka kanë shënuar fitore të gjitha skuadrat e mëdha. /Korneri.net

Artikulli paraprakTen Hag vazhdon ndëshkimin, i heq ditën e pushimit skuadrës dhe i detyron të vrapojnë 13 km çdo ditë
Artikulli tjetërGomez në Man.City