Besoni apo jo, nuk ka mediaum të fuqishëm evropian që nuk e quan si punë të kryer.

Sipas komplet gazetave, portaleve dhe taboidëve më të njohur sidimos në Evropë, Neymar ka kaluar nga Barcelona te Paris SG, si një lloj ure lidhëse apo trampolinë për tu transferuar në vitin 2019 te Real Madridi, përcjell Korneri.net.

Këto shkrime bazohen edhe në faktin se Cristiano Ronaldos i skadon kontrata pikërisht pas dy vitesh dhe Neymar është super zëvendësuesi i portugezit. Reali sipas këtyre burimeve do t’i shpenzoj 200 milionë euro për brazilianin, por sigurisht se do t’ia vlejë (bara qinarë), pasi Neymar parashikohet që në 7-8 vitet e ardhshme të jetë lojtari kryesor në botën e futbollit. /Korneri.net

Artikulli paraprakSarri e krahason Juventusin me Beneventon!!!
Artikulli tjetër“Alarmi” nga Franca përfshinë Italinë, Milan “provokohet” nga Arsenali dhe Barcelona