Largimi i legjendës Miroslav Klose nga Lazio u vajtua pafund në maj nga tifozët kryeqytetas, por kampioni i botës mund të rikthehet në Serie A. Gazeta gjermane “Bild” zbulon se Napoli ka kontaktuar me sulmuesin për të kuptuar nëse ai do të ishte gati të riprovojë veten në një skuadër të madhe, edhe pse është 38 vjeç.

Napoli, aktualisht i gjendur në vendin e dytë në tabelën e klasifikimit, po kërkon dëshpërimisht për një zëvendësues të polakut Arkadiusz Milik. Ky i fundit u dëmtua në gju në ndeshjen me Danimarkën (3-2) të shtunën dhe do të mungojë për afro 4 muaj.

Artikulli paraprakStatistikë e pabesueshme: Milan është “breshka” e Serie A
Artikulli tjetërShënon dhe feston në mënyre “kriminale” [FOTO]