Reprezentusi kosovar Valon Berisha bëhet me skuadër të re.

Pas huazimit nga Lazio dhe Fortuna Düseldorf, Valoni tashmë edhe zyrtarisht është pjesë e klubit francez, Reims, shkruan Korneri.net

Sipas medieve italiane Lazio nga shitja e tij përfitoi 5 milionë euto, kurse Valoni nënshkroj kontratë 4-vjeçare me klubin francez duke iu bashkuar kështu shokut të tij Arbër Zenelit. /Korneri.net

Artikulli paraprakAmir Rrahmani e ndali Interin
Artikulli tjetërDan Harmon With HubPages