Në Final Four të sivjetmë në Champions League janë kualifikuar dy skuadra gjermane dhe dy franceze.

Gjysmëfinalet e këtij edicioni pra do të jetë franko-gjermane, Lyon-Bayer Munich dhe PSG-Leipzig, ndërsa pikërisht sipas Champions League, apo më saktë atyre që merren me statistika dhe vlerojnë më të mirët, kanë shpallur formacionin më të mirë të javë, përcjell Korneri.net

Në këtë formacion janë shumica që luajnë te Lyon dhe Bayerm por ka edhe të PSG, Atalanta dhe Atl.Madrid, me asnjë futbollistë të Man.City apo Barcelona.

Formacioni i javës është ky:

Lopes (Lyon), Kimmich (Bayern)Mqruqinhos, (PSG), Gosens (Atalanta), Gnabry (Bayern), Aouar (Lyon), Coutinho (Bayern), Joao Felix (Atl.Madrid), Muller (Bayern), Dembele (Lyon), Leeandoeski (Bayern). /Korneri.net

Artikulli paraprakForget Doing This with your Colombian Women, Do This
Artikulli tjetërChampions: Gjysmëfinale pa anglezë ose spanjollë, nuk ka ndodhur që nga 1995-96