Trajneri i Chelsea, Antonio Conte, është duke bërë mrekullinë këtë edicion në Serie A, pasi rezultatet e deritanishme kanë bërë që “blutë” të jenë lider në Premier League.

Shtatë fitore radhazi në shtatë ndeshjet e fundit, e kanë bërë Conten si trajneri muajit më i mirë në Premier League dhe tani italiane e ka nofkën e re si “Godfather” apo “Kumbari” në gjuhën shqipe.

20161203_205214

Artikulli paraprakFormacioni i nëntorit në Serie A, aty edhe një shqiptar [FOTO]
Artikulli tjetërAtalanta nuk i bëri ballë kampionit dhe liderit aktual