Ka bere historine te Barcelona, ka kaluar 17 vjet me fanellen e katalaneve, ka fituar gjithcka: me klasin dhe pervojen e tij, Xavi, ne nje interviste per Goal.com, ka “dhene keshillat e tij” per te mbyllur merkaton.

“Dybala eshte lojtar i Juventus me shume talent dhe nje opsion i mire per te ardhmen e klubit. Por, eshte e veshtire, pasi Barcelona ka tashme futbollistet me te mire ne bote dhe eshte e veshtire te mendohet per te ardhmen”. Nje emer tjeter per efektivin e Barces vleresohet edhe Marco Verratti: “Do te jete ideale per Barcelonen, spjegon Xavi, Rakitic po punon shume dhe eshte integruar me futbollin e Barcelones. Por, sipas meje, Verratti ka kualitete per te luajtur me Barcen. Menyra e tij e lojes me pelqen shume”, ka perfunduar Xavi.

Artikulli paraprakFitojnë të gjithë të mëdhenjtë me rrebesh golash
Artikulli tjetërNga Anglia: Chelsea “ALL-IN” për senzacionin e Serie A….