Trajneri i Real Madrid, Zinedine Zidane, ka dhën një deklaratë pas triumfit të sontëm në finalen e Champions League ndaj Juventusit.

“Është një gëzim i jashtëzakonshëm për të gjithë, por sidomos për lojtarët dhe këtë klub të madh. Nuk është e lehtë për të fituar Ligën dhe Ligën e Kampionëve, dhe këtë e kemi bërë me punë të madhe dhe entuziazëm. Ka qenë një vit spektakolar” ka deklaruar Zidane.

Artikulli paraprakShikojeni momentin e tmerrit në Torino [VIDEO]
Artikulli tjetërAllegri: Lëndimi i Pjanic na e prishi ekuilibrin, kurse rezultati 2:1 na i preu këmbët