Gianluigi Buffon ka thënë se çdo ndeshje mundohet të tregoi se meriton të luaj në nivele të larta

Portieri i Juventusit, Gianluiggi Buffon edhe një herë tjetër ishte vendimtar në fitoren e skuadrës së tij 2:0 ndaj Monacos, me disa pritje fantastike.

Ai tha se për këtë po punon shumë dhe dëshiron që kur të pensionohet njerëzit të mërzitën për të.

“Çdo ndeshje unë dëshiroj që të tregoj se meritoj të luaj në nivele të larta, pavarësisht moshës. Kur të pensionohem, dua që njerëzit të mërzitën për këtë”, tha Buffon.

Artikulli paraprakHeroi i Juventus ka një mesazh pas ndeshjës
Artikulli tjetërSkandal i madh tek AC Milan