Paris Saint-Germain's Italian midfielder Marco Verratti is pictured at the end of during the French L1 football match between Paris Saint-Germain and Rennes at the Parc des Princes stadium in Paris on November 6, 2016. / AFP PHOTO / FRANCK FIFE

Sipas informacioneve më të fundit në mediat italiane, të cilat bazohen në burimet e tyre brenda klubit të Interin, aksionerët kinez janë duke tentuar që të sigurojnë shërbimet e mesfushorit të PSG-së, Marco Verratti, i cili është caku kryesor për merkaton e verës.

Bëhet e ditur se transferimi i Verratti mund të tejkalon vlerën e 100 mln eurove, por aksionerëve kinez nuk ju intereson fare se sa do të paguajnë për kartonin e mesfushorit fantastik, por e vetmja gjë që ata duan është ta shohin atë në fanellën e Inter.

Artikulli paraprakMan.City fut ‘Jezus Krishtin’ në fushë. Çfarë simbolizon numri 33?
Artikulli tjetërA e dini cila skuadër angleze dhe sa i paguan futbollistët më së shumti