Edhe pse Milan dhe Chelsea u dakorduan për huazimin e mesfushorit të talentuar Mario Pasalic, megjithatë nuk do të ketë asnjë marrëveshje tjetër mes klubeve.

Orëve të fundit është dhënë lajmi se Chelsea ka rrit ofertën për qendëmbrojtësin italian Alessio Romagnoli për të cilin ofron më shumë se 40 milionë euro, por pronarët e rinjë kinez kanë kthyer përgjigje përfundimtare “jo”, pasi ai shihet si e ardhmja e klubit dhe e përfaqësueses italiane.

 

 

Artikulli paraprakPasalic është i Milanos
Artikulli tjetërShkëmbim interesant Napoli-Fiorentina