Trajneri i skuadrës KH Trepça, Taip Kabashi, ka bërë një veprim të jashtëzakonshëm, duke i bërë dhuratë speciale njërit prej tifozëve më të flaktë të tifozërisë mbarëshqiptare, Shefqet Begut “Qetit”, shkruan “Korneri.net”.

“Qeti” njihet si një përkrahës i parezervë për klubet mitrovicase me dekada të tëra dhe KH Trepça përmes një fanelle me emër të krijuesit dhe ish udhëheqësit të “Torcidës” me numrin një e falenderoi për kontributin e dhënë në ngritjen e nivelit të sportit mitrovicas./Korneri.net.

Artikulli paraprakMonchi i bindur në barazim sonte në San Paolo
Artikulli tjetërDerbi botëror, Napoli-Juventus, formacionet zyrtare