KF VITIA dje me datën 23 Janar 2017 ka zyrtarizuar pesë transfere me lojtar të cilët ishin pjesë e klubeve të mëdhaja në rajon, raporton skuadra në Facebook. Dy prej tyre tre transfere nga Maqedonia dhe dy transfere nga Kosova.

Transferet janë zyrtarizuar me këta lojtarë :

1. MINAS OSMANI ( ish reprezentues i U17, U19 dhe U21 te Maqedonis, si dhe ishte pjesë e klubeve të mëdha si :Vardar, Rabotniqki, Olimpik Sarajev, Besa Kavajes etj…)

2. ERTAN HASAN ( ish lojtar i Prishtines, Besëlidhjes ne Shqiperi si dhe i disa klubeve ne Maqedoni etj…)

3. NERMIN BISHEVAC ( FC Shkupi në Maqedoni ),

4. MUHAMET HURUGLICA ( KF Drita nga Gjilani ) dhe

5. ERBLIR AVDIU ( KF Drita nga Gjilani ).

Artikulli paraprakAustralian Open: Wawrinka – Federer, përcaktojnë finalistin e parë
Artikulli tjetërMauro Icardi rrëfen si lindi marrëdhënia me gruan e shokut