Kampionati botëror Rusi 2018, është i kompletuar me skuadrat pjesëmarrëse.

Vazot e grupeve janë bërë të ditura që në momentin e parë kur përfaqësuesja e fundit Peru, e siguroi biletën e fundit pas triumfit ndaj Zelandës së Re, shkruan Korneri.net.

Por, a e dini se çfarë grupesh nap resin atje, kush mund të takohet me kë në fazën e grupeve, dhe pa dyshim se tri prej tyre të quhet edhe grupet e vdekjes.


Po e marrim shembullin e parë me grupin e parë ku do të ishin Argjentina, Spanja, Senegali dhe Sebia.
Në grupin tjetër përfaqësuese si, Gjermania, Spanja Egjipti dhe Japonia, apo edhe në grupin e tretë Brazili, Spanja, Danimarka dhe Nigeria.

Pa asnjë dyshim secili prej këtyre grupeve nëse bien, gjasat për kualifikim nuk janë shumë të larta edhe pse në grupe kemi të bëjmë me skuadra si Argjentina, Brazili, Gjermania apo Spanja. /Korneri.net

Artikulli paraprakMomentet që nuk harrohen kurrë
Artikulli tjetërPërjashtohet nga ekipi….