Kosova do të jetë përballë Kroacisë në një ndeshje mjaft të fortë.

Lojtarët kosovarë do të jenë në fushë, ndërsa të dashurat e tyre në tribuna duke i mbështetur fuqishëm.

Portieri dhe kapiteni i Kosovës, Samir Ujkani, është i fejuar me bukuroshen nga Prishtina, Efnan Jusufi.

Edhe këmbëshpejti pejan Bernard Berisha së fundmi i ka dhënë fund beqarisë. Ai është martuar me bukuroshen shqiptare që jeton në Zvicër, Hashime Berisha.

Mbrojtësi Alban Pnishi është i martuar me Blerta Bajrami.

Edhe Milot Rashica nuk është singel. Ai është i fejuar me bukuroshen vushtriase Belkiz Kera.

Sulmuesi shtatlartë i Genclerbirligit, Vedat Muriqi këtë vit është fejuar me të dashurën e tij Edibe Jorganxhiu.

Edhe Bersant Celian ka një të dashur mjaftë të bukur që quhet Amelia. Nuk dihet se lidhje e tyre vazhdon ende pas largimit të lojtarit nga Anglia drejt Holandës, shkruan Telegrafi.

Gruan më të famshme nga të gjithë e ka Enis Alushi, pasi është i martuar me futbollisten e njohur Fatmire Bajrami.

Portieri i posardhur te Kosova, Adis Nurkovic është i martuar më një vazjë që flitet se është boshnjake nga Kosova. Ajo quhet Edita dhe kanë dy fëmijë.

Edhe Besart Berisha është i martuar me një bukuroshe nga Kosova. Ajo quhet Suema dhe kanë edhe fëmijë.

Edhe sulmuesi tjetër Albert Bunjaku është i martuar dhe ka fëmijë. Gruaja e tij quhet Arjeta.

I fundit është përzgjedhësi Albert Bunjaku. Edhe ky është i martuar dhe gruaja e tij është suedeze dhe quhet Nike. Ai nuk ka postuar asnjë foto.

adis-nurkovic

albet-bunjaku-12

amelia-celina-1

bbelkizja-1

belikzja

berbard-berisha

berisha-1-e1475742093476

pnishi-1-e1475741897414

te-dashurat-1ujkani-e1475741853802

vedat-muriqi

Artikulli paraprakTorcida me simbole kombëtare e Isa Boletinin në tribunat e Loro Boriçit [FOTO]
Artikulli tjetërRadhë të gjata në kufirin shqiptaro-shqiptar [FOTO]