Në xhiron e XII të IP Superligës së Kosovës në basketboll tri ndeshje do të zhvillohen të shtunën, kurse vetëm një takim do të luhet të dielën.

Të shtunën me fillim nga ora 16:00, Peja është nikoqire e Bashkimit, kurse duke filluar nga ora 16:00, Trepça e pret Borean dhe me fillim nga ora 19:00, Golden Eagle Yll në Therandë është nikoqire e Sigal Prishtinës.

Të dielën ndeshja e vetme do të luhet në kryeqytet, ku Kerasan Prishtina do të ballafaqohet me Rahoveci duke filluar nga ora 19:30.

Artikulli paraprakA do të transferoheni te Real Madrid? Tifozët e Interit do ta duan edhe më shumë Icardi pas kësaj përgjigje…
Artikulli tjetërVashat e Istogut e shrytëzuan në maksimum ndeshjen e mbetur në Superligë