Një lajm aspak i mirë për trajnerin Zinedine Zidane të cilin e mori para pak javësh nga stafi mjekësor i klubit rreth lëndimit që e pësoi mesfushori gjerman Toni Kroos i cili nuk do të luajë në një periudhë mjaftë delicate të kampionatit.

Në këtë foto mund të shihni komplet ndeshjet në të cilat gjermani do të mungojë, prej tyre edhe ndeshja e vitit “El Clasico” kundr Barcelonës.

Ndeshjet të cilat Kroos duhet t’i shikojë në televizor janë: Al.Madrid, Sporting, Gijon, Cultural, Barcelona, Dortmund dhe Deportivo. Kjo i bie se Kroos nuk do të luajë fare në vitin 2016.

Artikulli paraprakTop golashënuesit e Brazilit, Neymar mund të bëhet i pari
Artikulli tjetërReprezentuesit e Kosovës e falën xhumanë në Antalia