Zhvillohej minuta 69. e derbit të madh Juventus-Inter, derisa skuadra nga Torino kishte epërsinë prej 1:0.
Në këto momente kroati Ivan Perisic ishte në pozicion jashtë loje, ndërsa topin në lojë (ashtu siç duket) e ktheu Giorgio Chiellini. Pa shikuar fare se ku gjendej Mauro Icardi, repreznetuesi italian e ktheu në drejtim të portierit Buffon, por kur e pa se argjentinasi e mori topin dhe sigurtë do të shënonte gol, Chiellini si një actor i vërtetë u bë kinse ia ktheu topin portierit që ai ta nis akcionin.

Rizzoli e shpëtoi Juventusin pasi Chiellini ankohet?!

Është shumë interest të shikohet momenti kur Chiellini e kthen topin mbrapa dhe menjëherë i bënë me shenjë gjyqtarit që nuk deshti ta niste ai lojën, por çudia më e madhe ndpdhi pak sekonda më vonë kur nga i njëjti pozicion ai e nisi lojën, kutohet pasi Rizzoli e ktheu edhe njëherë tjetër lojën mbrapa.

Kjo video e dëshmone edhe më mirë se Inter është “vjedh” në një tjetër përballje për kampionët e Italisë, kurse Rizzoli kishte bërë gabime edhe më të mëdha gjatë kësaj përballje kur nuk id ha dy penallti pët Interin, ndërsa vetëm ai e pa një faull në sekondat e fundit të ndeshjes kur pas protestave u ndëshkua me të kuq Perisic.

Artikulli paraprakMilan takoi agjentin e mesfushorit Kessie
Artikulli tjetërBarcelona në finale, por Atl.Madridit i anulohet një gol i pastër!