Manuel Neuer një kohë të gjatë është njëri ndër portierët më t ë mirë në botë. Gjerrmani fantastik i Bayern Munchen dhe i “panzerëve”, është më meritori në sukseset e klubit dhe përfaqësueses së tij, me pritjet dhe sigurinë që u jep të gjithë në portë.

Mirëpo, Neuer nuk është vetëm portier cilësor, sepse me topin di të luajë shumë më mirë edhe me këmbë, kurse në stërvitjen e fundit bëri diçka të paparë, një gol që e ka shkatërruar të gjitha rrjetet sociale internetin në përgjithësi.

Nga rreth 20 metra lëshoi një “projektil”, të cilin nuk do ta kishte prit as ai vet. Një supergol që edhe pak futbollistë në botë mund të bëjnë, ndërsa për ta vërtetuar këtë që po e thmi, shikone videon.

Artikulli paraprakAncelotti e do në skuadër mbrojtësin boshnjak…
Artikulli tjetërMë në fund fitore e Barcelonës