Janë katër gjytarët nga Austria, ata që do të referojnë ndeshjen Kosovë-Finlandë.

Ndeshja kualifikuese për kampionatin botëror Rusia 2018, që zhvillohet në “Loro Boriqi” në Shkodër të martën mbrëma, Kosovës do t’i referojnë gjyqtarë austriak.
Kryesori do të jetë Manuel Schuettengruber, ndërsa asistentët e tij, Roland Brandner dhe Stefan Kuehr, kurse gjyqtari i katërt do të jetë Alexander Harkam. /Korneri.net

Artikulli paraprakHazard i “ngacmon” tifozët e Chelsea
Artikulli tjetërUS Open, eliminohen Muguruza e Sharapova