Manchester City gjatë verës do të largoj shumë futbollistë të tepërt, dhe në bazë të asj që po flitet nëpër mediat britanike, nuk i lojtarëve nuk është aspak i vogël, shkruan Korneri.net.
Pep Guardiola nuk të largoj shumë lojtarë në mënyrë që prej tyre dhe me buxhetin tjetër që do të ketë, të transferoj futbollistë më cilësor në mënyrë që skuadra e tij të jetë më e denjë për titull të kampionit në Angli dhe në Evropë.
Në këtë listë të gjatë janë: Pablo Zabaleta, Jesus Navas, Willy Caballero, Gael Clichy, Bacary Sagna dhe Yaya Toure, të gjithë këta në fund të kontratave.
Pastaj me shumë gjasë do të kuptohet edhe e ardhshmja e Joe Hart, Mangala, Bony, Nasri dhe Denayer të cilët kanë qenë të huazuar dhe me shumë gjasa nuk do të veshin më fanellën e Manchester City. /Korneri.net

Artikulli paraprakPas 49 viteve mungesë, klubi italian rikthehet në Serie A
Artikulli tjetërProtestë serioze e tifozëve të Interit që u larguan në minutën e 23!