Cristiano Ronaldo ka arritur të fitoi për të katërtën herë Topin e Artë, duke iu afruar Lionel Messit që këtë çmim e ka fituar pesë herë.

Ky trofe mund te quhet i merituar per portugezin.

Por në të kaluarën jo rrallë herë ka ndodhur që të diskutohen fituesit e Topit të Artë, duke kritikuar ‘France Football’ dhe FIFA-në që në vitin 2010 ia dhanë këtë trofe Messit.

‘AS’ ka përzgjedhur pesë fituesit më të përfolur të Topit të Artë.

1 Mathias Sammer 1996

2 Michael Owen 2001

3 Andriy Shevchenko 2004

4 Fabio Cannavaro 2006

5 Lionel Messi 2010

Artikulli paraprakJoao Mario: Nëse Ronaldo një ditë largohet nga Reali, unë do ta sjell…
Artikulli tjetërZyrtare: Azpilicueta vazhdoi kontratën