Ende pa filluar mirë edicioni i ri në Serie A, telashe në shtëpinë Milan?
Normalisht, nuk është ndonjë problem i madh, mirëpo dy përforcimet e rosonerëve, Franck Kessié dhe Leonardo Bonucci, po shtyhet se cili prej tyre do ta vesh fanellën me numrin 19, shkruan Korneri.net.

Që të dy te skuadrat e tyre të mëparshme Atalanta dhe Juventus, kishin në shpinë pikërisht fanellën me numrin 19, dhe për momentin ai është i zënë nga mesfushori i jashtëzakonshëm nga Bregu i Fildishtë, dhe me këtë fanellë ai edhe u paraqit në dy ndeshje miqësore që Milan i zhvilloi përballë Luganos dhe Dortmundit.

Mirëpo, italiani i famshëm Bonucci me shumë gjasa do ta ketë përparësinë për shkak të moshës, dhe popullaritetit dhe ndikimit që ka në klub dhe tek tifozët pasi atij edhe i është premtuar shiriti i kapitenit.
Gjithsesi, për momentin Kessié nuk po lodhet shumë se çfarë po thonë të tjerët dhe nuk e ka ndërmend të lëshoj rrugë, mirëpo do të shohim se a mundet ta mbaj premtimin e dhënë se nuk do të vesh fanellë me numrin tjetër. /Korneri.net

Artikulli paraprakVazhdojnë largimet nga FC Prishtina
Artikulli tjetërRevolucion në F1, sistemi “Halo” në makina në 2018