Po afrohet gjithnjë e më shumë derbi më i madh lokal në Botë, Inter-Milan.

Shumica e futbollistëve të këtyre dy klubeve të mëdha italiane dhe evropiane, përfunduan obligimet e tyre te përfaqësueset përkatëse, dhe tash fokusi i tyre është 100% në kampionat, por nuk kanë edhe shumë kohë të mendojnë, sepse ndeshja e kategorisë së rëndë e shumë përfolur, do të nis të shtunën me fillim nga ora 18.00, shkruan Korneri.net

Inter dhe Milan po bëhen gati, trajnerët janë të vetëdijshëm për potencaialin që kanë, mirëpo sa i përket formacioneve eventuale startuese, Simone Inzaghi ka më pak telashe apo mund të themi që nuk fare, për shkak se nuk i mungon asnjë futbollistë, ndërsa Stefano Pioli, ka kokëqarje në qendër të mbrojtjes.

Në fakt, mungesa e Tomrit të suspenduar për këtë ndeshje për shkak të kartonit të kuq që mori ndaj Romës, dhe me shumë gjasë mungesa e Kalulu shkaku i lëndimit, e detyron atë që t’ia besoj vendin danezin Simon Kjaer.

Formacionet e mundshme priten të jenë këto:

Artikulli paraprakRreth 1000 persona pritën në Gjermani kampionët e botës në basketboll
Artikulli tjetër“Jam tifoz i Interit”, Asllanin e nderojnë me çmimin e talenteve: Kënaqësi e madhe!