Këto janë fotot nga stadiumi “Bajram Aliu” në Skenderaj.

Moti i keq, me borë dhe shi që e kishte kapluar vendin tonë mesjavën që po e lëmë pas, kishte shkaktuar probleme të mëdha tek klubet tona të futbollit, ndërsa fushat u shëndëruan në baltë, shkruan Korneri.net

Por, me iniciativën e shumë vulnnëtarëve në Skenderaj, fusha është përmirsuar dukshëm gjatë ditës së shtune, dhe tash pasi moti ka nis të nxehet, mendohet se gjendja e fiushës do të jetë edhe më e mirë për ndeshjen e parafundit të xhiros së 21-të, që luhet të dielën në mes Drenicës dhe Gjilanit me fillim nga ora 13.00. /Korneri.net

Artikulli paraprakPërfundoi turneu i shenjëtarisë “Adem Jashari” në 20-vjetorin e Epopejës së UÇK-së
Artikulli tjetërFormacionet zyrtare: Lazio-Juventus