Arbnor Morina në statusin e tij në facebook, ka dhënë një këshillë me vend për klubet e futbollit.

Se për çfarë bëhet fjalë mund ta lexoni

Per nje start te mbare te stinorit, te gjithe kolegeve te Superliges, pervec testit per COVID 19, ua preferoje testin kondicional te lojtarve apo ERGOSPIROMETRINE. Ky test behet vetem tek Physio Miracle, dhe mat kapacitetin kardiak dhe pulmunar te futbollisteve, duke treguar rrezikun e lendimeve serioze per futbolliste. E kam prvuar vet dhe eshte dicka qe per shume kohe i ka munguar futbollit tone. Te gjitha rezultatet te analizuara nga mjeku i sportit, Dr. Bernard Tahirbegolli.

Artikulli paraprakDolën testet e FC Prishtinës, kjo është gjendja e skuadrës
Artikulli tjetërFormacionet zyrtare: Dortmund-Bayern