Nuk po munden më të durojnë tifozët e Arsenalit. Barazimi pa gola në King Poëer Stadium përballë Leicester City vetëm një kavë pas disfatës në shtëpi nga Liverpool, ka mjaftuar që tifozët e klubit londinez të shpërthejnë nga dëshpërimi.

Tërë mllefi i tyre është për francezin Arsene Wenger, për të cilin kërkojnë shkarkimin e menjëherëshëm.

Rrjetet sociale janë mbushur me ankesa dhe kërksa për shkarkim, por zyrtarët e klubeve angleze janë shumë të urtë në këtë drejtim pasi rrallë herë ua tregojnë derën atyre që meritojnë, e duket se Wenger është njëri prej tyre.

 

Artikulli paraprakFerdinand mesazh Wenger-it për Granit Xhakën
Artikulli tjetërFundi i ëndrrës së gjigantëve evropian: Icardi me kontratë të re te Inter