Pak më shumë se 48 kanë mbetur para fillimit të ndeshjes ndoshta kryesore të vitit për Milanin e Stefano Piolit.

Rossonerët do të përballen në San Siro përballë Atalantas, në duelin që mund të përcaktojë titullin e kampionit, nëse Milan fiton, e Inter humbë apo barazon te Cagliari, shkruan Korneri.net

Sulmuesi anësor i Milanit, Rafael Leao, për këtë ndeshje do të vesh këpucë të reja dhe shumë interesante, diçka që nuk kemi parë deri tash te asnjë futbollistë tjetër. Janë disa vizatime në këto këpucë që ai vet i ka postuar në Instagram, dhe më të cilat synon të shënoj adhe asisitoj në ndeshjen ndaj bergamaskëve.

“We Goool! Kështu i ka emëruar këpucët e tij Leao, i cili do t’i vesh ato të dielën mbrëma në ora 18.00, në stadiumin e sërmbushiur dhe miliona tifozë që do ta shikojnë ndeshjen në mbarë Botën. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here