Nuk kishte si të ndodhte ndryshe pasi Lionel Messi kryeson listën e golashënuesve më të mirë në ligat evropiane duke u bërë pretendent kryesor për të marrë çmimin “Këpuca e Artë”.

Në vendin e dytë do të befasoheni të gjithë pasi është sulmuesi i Sportingut, Bas Dost i cili gjatë këtij edicioni ka shënuar 24 gola, shkruan “Goal.com”.

Podiumi plotësohet nga Lewandowski i cili me tripletën e fundjavës ka shkuar në kuotën e 24 golave.

Kjo është lista e plotë:

1- Lionel Messi (Barcelona) – 25 gola, 50 pikë

=2. Bas Dost (Sporting CP) – 24 gola, 48 pikë

=2. Robert Lewandowski (Bayern Munich) – 24 gola, 48 pikë

=2. Pierre-Emerick Aubameyang (Dortmund) – 24 gola, 48 pikë

=5. Edin Dzeko (Roma) – 23 gola, 46 pikë

=5. Andrea Belotti (Torino) – 23 gola, 46 pikë

=7. Luis Suarez (Barcelona) – 22 gola, 44 pikë

=7. Anthony Modeste (Koln) – 22 gola, 44 pikë

9. Romelu Lukaku (Everton) – 21 gola, 42 pikë

10. Edinson Cavani (PSG) – 27 gola, 40.5 pikë

Artikulli paraprakDerbi i Manchester-it, për yllin anglez
Artikulli tjetërLRF Prishtinë: Rezultatet dhe tabelat pas javës së 14-të