Në fshehtësi totale, Milani vazhdon që të kryejë operacionet e merkatos… Pas takimit mes Mirabelit dhe Raiolës për Donnarummën (ku kanë gjetur një akord, por që ende s’është bërë zyrtar dhe pritet përgjigjia deri të hënën, për një përgjigje përfundimtare), goditjet e radhës zyrtare do të jenë Kessie të hënën dhe Rodriguez i Wolfsburgut gjatë javës së vjen. Por, surpriza e madhe është se “Djalli” është pranë goditjes së dyfishë te Lazio, Keita-Biglia. Pa harruar sulmin per Belottin, me 70 mln euro dhe 10 mln bonus, por ndonjë lojtar në negociata (Niang, Bertolaci)… Teksa, për Moratën pritet Champions (akord rroge 8 mln euro në sezon). Reali kërkon 70 mln euro.

Artikulli paraprakSfidë e dyfishtë për Champions dhe ‘Topin e Artë’
Artikulli tjetërRamos: Kam ftuar Piquen në Cardiff, por nuk po më përgjigjet!