Alternativat e tjera nuk mungojnë, shkruan “Marca”. Kështu, Gabriel Barbosa (“Gabigol”) ende ka shanse që të transferohet në “Camp Nou”, por kampionët e Spanjës duhet të konkurrojnë dhëmbë për dhëmbë me Interin dhe Juventusin.

Drejtori Raul Sanllehi dhe drejtori teknik Roberto Fernandez janë dërguar në Brazil për të negociuar për sulmuesin 19-vjeçar të Santosit. Gjermani Mario Gomez është gjithashtu në listë bashkë me sulmuesit Lucas Perez i Deportivo La Coruna-s dhe Jonathan Soriano i Salzburgut.

Artikulli paraprak“Shpërthen Mourinho”: Mos bëni sikur jeni Nënë Tereza e futbollit!
Artikulli tjetërBayern i bie pishman…