Futbollisti i England Revolution Kei Kamara, është ndëshkuar me karton të verdhë ndoshtamë kontraverz ndoënjëherë në futbollin amerikan dhe më gjerë, pasi golin e tij e festoi me një kërcim provokativ seksual.

Lojtari nga Siera Leone, pasi shënoi gol në fitoren ndaj Montreal Impact (3-0) shkoi te vija e autit dhe fillojë t’i kënaq tifozët. Por, lëvizjet e tij me pjesën e poshtme të trupit i njohur si “twerk”, nuk i kanë pëlqyer gjyqtarit të ndeshjes i cili e ndëshkoi lojtarin me karton të verdhë.

Kamara përpak nuk u ndëshkua me të kuq pasi protestoi keq te gjyqtari, dhe për këtë arsye shumë shpejt u zëvendësua nga trajneri i tij.

Gjyqtari më vonë kishte deklaruar se me rregullat që ekzistojnë në (MLS), kërcimet  e tilla seksuale janë të dënueshme, shpesh herë edhe me para.

Artikulli paraprakConte si mbret, por ende nuk po e kuptojnë sistemin e tij!
Artikulli tjetërNjë element më shumë për Conte