Besa e Pejës kthehet në Superligë.

Kjo ndodhi edhe zyrtarisht pas vendimit që e mori Komisioni Ekzekutiv i FFK-së, në mbledhjen e mbajtur sot, ku vendosi që Liga e Parë të mos vazhdojë garat dhe dy skuadrat e para në tabelë të inkuadrohen në Superligë, shkruan Korneri.net

Kapiteni legjendar i Besës, Fisnik Papuqi, ka uruar klubin pejan për rikthimin në elitë, pasi sipas tij ishte obligim i klubit që kjo të ndodhtte.

Ky është postimi i tij i para pak minutsh.

Artikulli paraprak160 milionë euro nga Icardi-Lautaro dhe Perisic, Inter skuadra më aktive gjatë verës
Artikulli tjetërKy është udhëzimi i Komisionit të Garave për ndeshjen e Digitalb Kupës, Prishtina-Drenica