Trepça ’89 do të niset në Podujevë për të marr të trija pikët në ndeshjen derbi ndaj Llapit.

Kështu mendon dhe deklaron kapiteni i mitrovicasve Shpëtim Idrizi, i cili për redaksinë tonë shprehet me këto fjalë rreth ndëeshjes së nesërme.
“Duke pas parasysh rezultatet momentale, ne do të udhëtojmë për rezultat pozitiv. Jemi përgatitur shumë mirë për këtë ndeshje dhe shpresoi shumë që do të arrijmë objektivin. Është më se evidente se na pret një ndeshje e veshtirë, por besoi shumë në grupin që e kemi”, tha Idrizi i cili me shumë gjasë do të jetë titullar në duelin e së dielës në stadiumin “Zahir Pajaziti”. /Korneri.net

Artikulli paraprakBekim Isufi kështu e komenton derbin e nesërm ndaj Gjilanit
Artikulli tjetërShaqiri i pandalshëm, ja ç’farë goli shënoi vetëm pak minuta më herët [VIDEO]