Fabrizio Romano raporton se Jordan Henderson ka rënë dakord për gjithçka me Al Ettifaq dhe se gjithçka që mbetet është që klubet të bien dakord për kompensimin.

Edhe pse një ditë më parë u tha dhe u shkrua se lojtari nuk mund të largohet nga klubi i famshëm anglez, megjithatë gjërat kanë ndryshuar në orët e fundit, pasi ofertat që vijnë nga arabët, definivisht janë të prezistueshme, përcjell Korneri.net

Daily Mail bëri të ditur se Hendersonit i ofrohet një pagë prej 40 milionë euro në sezon, shumë kjo parash që te Liverpool nuk i merr për katër vitet e ardhshme, kështu që është vështirë t’i thuhet kësaj oferte “jo”. Ky interesim është serioz, sepse kërkesa për lojtarin vjen direkt nga Steven Gerrard, ish-ylli më i madh i klubit, trajneri aktual i klubit arab. /Korneri.net

Artikulli paraprakBrighton kërkon mbi 100 milionë funte për Caicedo
Artikulli tjetërCancelo në udhëkryq