Ronaldo preferon të luajë me James Rodriguez sesa me Gareth Bale. Sipas raportimeve të fundit nga “Dan Balon”, katër herë fituesi i “Topit të Artë”, nuk ndihet rehat me Gareth Bale në krah dhe ka kërkuar që titullar të luajë kolumbiani.

Muaji maj është vendimtar për skuadrën e Zidanes e cila ka në dorë suksesin ose dështimin e plotë pasi është në garë për të fituar La Ligan dhe Champions Leaguen.

Të presim nëse këshilla e Ronaldos do të jetë vendimtare apo është thjesht një spekulim mediatik.

Artikulli paraprakNdodh edhe kjo në Serie A: Muntari braktisi ndeshjën
Artikulli tjetërMediat italiane: S’ka më “Derby della capitale” për Francesco Totti