Kur kanë mbetur edhe pak orë deri te fillimi i takimit Kosovës – Islandë, e cila luhet sonte nga ora 20:45 në “Loro Boriçi”, tashmë një numër i madh shqipëtarësh nga Kosova. janë drejtuar drejt kufirit Kosovë – Shqipëri në Morinë, duke krijuar kolona të gjata të veturave të cilat për cak kanë Shkodrën. Gjithsesi policia shqiptare po gjen mirëkuptim për tifozët kosovar dhe gjithçka po shkon mirë përkundër fluksit të madh të veturave.

 

Artikulli paraprakBuffon kundër Shqipërisë për herë të 1000
Artikulli tjetërBarcelona tenton Dybala, Juve kërkon 120 milionë