N’Golo Kante mund të  transferohet te  Real Madridi pasi Chelsea synon të forcojë fondet për transferimet verore.

Real Madrid është i etur për të nënshkruar me mesfushorin e Chelsea,  N’Golo Kante për 71 milionë funte, që i bie dikur rreth 80 milionë euro të cilat sigurisht se do t’i investonte te lojtari aq shumë i dashuruar nga londinezët, përcjell Korneri.net

Chelsea mund të duhet të shesë lojtarët kryesorë në mënyrë që të financojë më pas në aftin veror, përndryshe kanë qenë të gjitha spekulime se Chelsea ka gati më shumë se 250 milionë euro pa shitur asnjë futbollistë. Hakim Ziyech tashmë ka nënshkruar dhe mund t’i bashkohet Timo Werner dhe Kai Havertz, gjithmonë nëse Chelsea largon (shet) lojtarë dhe atë për çmime të larta.

Real Madrid thuhet se është gati të investojëshumë para për N’Golo Kante, futbollist që i duhet Realit pëe shkak të fizikusit të tij, një lojtar tipik vrapues që mbyll shumë hapësira në mesfushë, me francezin që ka qenë shënjestër e “mbretërve” edhe në kohën sa ishte te Leicester. /Korneri.net

Artikulli paraprakPSG i ofroi Van Dijk pagë të madhe, ai vendosi të bëhet rekordmeni te Liverpool
Artikulli tjetërWenger i sigurtë se Barcelonës i duhet një sulmues, dhe blaugranët po punojnë në këtë drejtim