Harry Kane është gjithnjë e më afër kalimit te Bayern Munich.

Sipas burimeve të Bild, lojtari më i mirë i Tottenham dhe i Anglisë, tashmë ka rënë dakord për një transferim dhe për t’iu bashkuar kampionit aktual gjerman dhe për të realizuar këtë marrëveshje, drejtuesit e klubit duhet ende të bien dakord për shumën e transferimit, përcjell Korneri.net

Gazetari i njohur Florian Plettenerg shkruan se Kane ka vendosur dhe është 100 për qind i sigurt se dëshiron të shkojë te Bayern gjatë këtij afati kalimtar.

“Kane nuk po mendon të kalojë në një klub tjetër, ai ka rënë dakord me Bayernin. Kane ka besim se mund të fitojë Champions League me Bayernin dhe trajnerin Thomas Tuchel”, shkruan gazetari i Sky. Kapiteni i Anglisë, Kane është anëtar i Tottenhamit, por fillimisht pati periudha të shkurtra huazimi në Leyton, Millwall, Norwich dhe Leicester. Ai luajti 435 ndeshje për Tottenhamin dhe shënoi 280 gola. Ai është golashënuesi i dytë më i mirë në historinë e Premier League pas Alan Shearer. /Korneri.net

Artikulli paraprakMilan afër sulmuesit që kushton 40 milionë euro
Artikulli tjetërBarcelona dëshiron një nga lojtarët kryesorë të Cityt