Harry Kane është një lojtar i ri i Bayern Munich.

Pas javësh pritjeje, kërkimi dhe negociatash, klubi bavarez mori goditjen vendimtare për të zgjidhur një problem të madh në kërkim të një sulmuesi pjellor për t’i dhënë Tuchel një skuadër të plotë, përcjell Korneri.net

Marrëveshja me Tottenhamin, me të cilën Kane është rritur deri në pikën e shënimit të 280 golave ​​në 435 ndeshje në të gjitha garat, do të sjellë më shumë se 100 milionë euro në arkat angleze. Për kontratën e sulmuesit deri në vitin 2027.

Përshëndetja shoqërore e Kane për Spurs

Harry Kane i ka besuar një videoje të postuar në rrjetet sociale urimin për Tottenhamin dhe tifozët e klubit anglez: “Është e vështirë të shprehesh me fjalë se si të përshëndes një klub dhe tifozët që kanë bërë shumë për mua në karrierën time. Do të jesh gjithmonë në zemrën time, faleminderit Tottenham, faleminderit tifozëve”. /Korneri.net

Artikulli paraprakZYRTARE: Basketbollisti më perspektiv prishtinas dhe i Kosovës, Jon Ismajli te Sigal Prishtina
Artikulli tjetërNjë kampion bote për Luis Enriquen, Dembele firmos me PSG