Ylli gjerman i Real Madrid, Toni Kroos, ka treguar që nuk është vetëm një kampion por dhe humanist i madh, pas gjestit të tij të fundit. Toni Kroos ka shitur fanellën e veshur në fitoren ndaj Juventusit në Champions League.

Në një mbrëmje bamirësie, Kroos shiti fanellën dhe në fund grumbulloi shifër të jashtëzakonshme prej 642.041,11 eurosh. Ato do të dhurohen për bamirësi./Korneri.net.

Artikulli paraprakLajmi i fundit: Lirisë i largohet edhe futbollisti i katërt radhazi….
Artikulli tjetërPunë e kryer: Juventus transferon pasuesin e Buffon?