Nuk zgjati shumë festa e kampionëve evropian, pasi Portugalia humbi që në ndeshjen e parë kualfikuese për botërorin 2018 nga Zvicra 2-0. Vendasit ishin fantastik në pjesën e parë, por jo edhe në dytën e cila u takoi në tërësi portugezëve të cilët përveç që qëlluan shtyllën me Nnai, nuk arrirtën të bëjnë më shumë.

Golat e zvicëranëve i shënuan, Breel Embolo dhe Admir Mehmedi që e la shtangur portierin kundërshtar.

 

Artikulli paraprakE deklaron veten të shëndoshë!
Artikulli tjetërSuedia dhe Holanda barazojnë