Përfaqësuesja e Gjermanisë shënoi fitore në ndeshjen e parë kualfikuese për botërorin e vitit 2018, pasi në udhëtim mposhti Norvegjinë si me lojë ashtu edhe me rezultat 0-3, me golat që i shënuan anëtarët e Bayern Munchen.

Thomas Moller shënoi i pari dhe i fundit, ndërsa ndërkohë kishte realizuar edhe mbrojtësi i ri i talentuar Joshua Kimmich.

Gjermania dhe Azerbajxhani prijnë në grupin C me nga tri pikë, pasi ndeshja tjetër përfundoi 0-1 me fitoren poashtu në udhëtim te San Marino, ndërsa pa gola u mbyll ndeshja Çekia-Irlanda Veriore.

Artikulli paraprakFormacionet zyrtare: Rumani – Mali i Zi
Artikulli tjetërNë ndeshjet tjera të kombëtareve “modeste”, fitoi vetëm Skocia