Para pak ditëve në Kroaci ka përfunduar Botërori i Shkollave të Mesme në basketboll, ku për herë të parë në mesin 36 shteteve u gjend edhe Kosova, mëson ekskluzivisht “Korneri.net” nga burimet tona brenda përfaqësuesëve të vendin tonë në këtë garë.

Ekipi më i suksesshëm i shkollave kosovare ishte Gjimnazi i Vushtrrisë (meshkujt) që u udhëhoq nga profesorët vushtrrias dhe Izet Tahiri (trajner, profesor, poashtu edhe anëtar i bordit të Federatës së Basketbollit Shkollor), duke arritur deri në 16-tshe të botërorit edhe pse gara ishte shumë e fortë.

Duhet theksuar se ky rezultat i arritur në pjesëmarrjen e parë të Kosovës në një kompeticion të tillë, mund të konsiderohet shumë i suksesshëm për të gjithë profesorët e edukatës fizike në mbarë Kosovën./Korneri.net.

Artikulli paraprakPas Pogba, Fooball Leaks ‘shenjestron’ Balotellin, Tevez e Schweinsteiger
Artikulli tjetërEkskluzive: Për Champions League, Trepça ’89 me 5 përforcime! Të gjithë nga Vala Superliga….