Pas Distria Krasniqit, edhe Majlinda Kelmendi ka dëshpëruar në Kampionatin Botëror të xhudos, i cili po mbahet në Budapest të Hungarisë, shkruan zeri.info.

Xhudistja pejane është mposhtur nga braziliania Erika Miranda në duelin për medaljen e bronztë.

Me këtë rast, Majlinda mbeti pa medalje dhe pa e fituar titullin e tretë të kampiones botërore. /Zëri/

Artikulli paraprakGabigol huazohet te gjiganti portugez
Artikulli tjetërEdhe një lajm i keq për Majlindën!