FLORENCE, ITALY - JANUARY 15: Nikola Kalinic (L) and Davide Astori of ACF Fiorentina in action during the Serie A match between ACF Fiorentina and Juventus FC at Stadio Artemio Franchi on January 15, 2017 in Florence, Italy. (Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images)

Fabio Cannavaro, trajneri i skuadrës kineze Tianjin Quanjian, me çdo kush e dëshiron sulmuesin kroat Nikola Kalinic. Anëtari i Fiorentinës është pranë kalimit në Kinë, pasi janë në pyetje 40 milionë euro për klubin italian që e ka pranuar ofertën, kurse tash është topi te Kalinic se a do të pranoj apo të luajë në Kinë.

Lajmet e fundit për numrin e futbollistëve të limituar në kampionatin kinez janë pallavra, pasi askush nuk mund t’i ndal paratë e kinezëve të investojnë në futbollistët më të mirë evropian dhe jo vetëm.

 

Artikulli paraprakJamie Carragher në Kinë…
Artikulli tjetërGoli i vitit është ky, vështirë që do të përsëritet (Video)