Fuqi për të rinjtë, kurse Juventus punon në këtë front.

Derisa në një treg ku është e vështirë të lëvizësh lojtarë të nivelit të lartë për shkak krizës post-koronavirus, menaxhmenti i Juventusit ka lëvizur më shumë në talentë të rinj, përcjell Korneri.net

Fabio Paratici dhe Federico Cherubini janë aktiv dhe të lishur me një emër tjetër. Juve ka bërë një ofertë të parë për Liberato Cacace, i lindur në vitin 2000 i skuadrës St. Truiden në Belgjikë, një mbrojtësil i majtë italo-Zelandë e Re, që flitet si një lojtar shumë perspektivë.

DETAJET – Për momentin, kërkesa është më ambicioze. Në fakt, klubi belg do të donte midis 5 dhe 6 milion euro për të privuar veten nga Cacace, kurse Juve bën vlerësimet e tij për lojtarin sepse ata shohin potencial të madh tek ky djalosh dhe do të vlerësonin në dy mënyra. Ta transgerojnë menjëherë në ekipin U23 dhe të stërvitet shpesh në ekipin e parë ose të vazhdojë drejtpërdrejt me një klub tjetër italian siç po përpiqet të bëjë për Reynolds me Benevento. Puna është në progres, Cacace është ideja e fundit e re e Juventusit. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here